Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Genital Estetik ve Genital Bölge Uygulamaları

Genital Estetik ve Genital Bölge Uygulamaları

Günümüzde genital estetik ameliyatları en çok tercih edilen estetik işlemlerin başında gelir. Vajina görüntüsünden memnun kalmayan kadınlar çeşitli vajinal estetik uygulamalarına başvurur.

Normal doğum sırasında zorlanan vajinada şekil bozuklukları ve cinsel birliktelik sırasında acı ya da yanma hissine sebep olan katlantılar oluşabilmektedir. Bu noktada kadınlar, vajina görüntüsünden memnun olmadığı için estetik uygulamalar yaptırmaktadır.

Genital gençleştirme uygulamaları, vajina görüntüsünü güzelleştirmek ve böylece cinsel yaşamdan haz almak isteyen kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Vajina estetiği yaptırmak için cinsel ilişki yaşamak şart değildir. Günümüzde birçok kadın çok daha genç ve güzel bir genital bölgeye sahip olmak için çeşitli teknikleri tercih etmektedir. Son yıllarda genital estetik yaptıranlar da en yeni ve konforlu tekniklerimizden memnun kalmaktadır.

Tarafımızca yapılan genital estetik uygulamaları, hem cinsel isteksizlik gibi sorunlarınızda birlikteliklerinizi çok daha özel hale getirir hem de kendinize olan güveninizi tazeler. Genital estetik öncesi sonrası yaptığımız testler, cinsel sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.

 

Ameliyatlı ve Ameliyatsız Genital Estetik Uygulamaları

Peki, tüm genital bölge sorunları için genital estetik yapılır mı? Evet, yapılır ve günümüzde hem ameliyatlı hem de ameliyatsız genital estetik uygulamaları bulunmaktadır.

1- Genital Gençleştirme

Cinsel organ görüntüsü herkes için önemlidir. Genital gençleştirme, çeşitli sebeplerle görüntüsü bozulan vajinanın daha güzel bir görünüme sahip olması için yapılan uygulamalardır. Bu sebeplerin başında kilolu bebek doğumları gibi zor doğum hikâyeleri gelmektedir. Kilo alıp verme veya ilerleyen yaşlara bağlı olarak doku bozulmaları da genital gençleştirme uygulamalarını ihtiyaç haline getirebilmektedir.

Günümüzde iki tür vajina gençleştirme yöntemi bulunmaktadır: Lazer ile vajinal gençleştirme ve Vajinoplasti (cerrahi işlem ile genital gençleştirme).

Lazerle Genital Estetik

Vajinal HIFU, diğer bir adıyla fokuslu ultrason; menopoz sorunlarının ve lichen hastalığının tedavisi, vajina gençleştirilmesi ve sıkılaştırılması için en uygun yöntemdir. Ayrıca bu yöntem, cinsel hazzın artırılması ve orgazmın kolaylaştırılması içinde uygun bir tedavidir

Radyofrekansla Genital Estetik

Orgazm olamama, cinsel haz alamama ve idrar kaçırma gibi benzeri sorunları olan hastalarımızın tedavisi için uygundur.

PRP Tedavisi - Platelet Rich Plasma

Hem iç hem de dış genital bölge sorunları yaşayan hastalarımız PRP ile tedavi yöntemini tercih edebilir. Bu tedavi, hastanın kendi kanından hazırlanan plazmayı iç ve dış genital bölgesine enjekte ederek yapılır.

Platelet Rich Plasma; genital gençleştirme ve beyazlatmada, idrar kaçırmada ve vulva derisinin sıkılaştırılmasında etkili bir tedavi yöntemidir. Ayrıca PRP, klitoris hassasiyetini artırmak ve orgazmı kolaylaştırmak içinde tercih edilebilir. Vajinadaki kuruluğun ve cinsel birleşmede yaşanan ağrıların giderilmesi içinde PRP etkili bir uygulamadır.

Hyaluronik Asit Dolgusu

Genital dudak asimetrisi, büyük dudak gevşekliği ve zayıflığı, menopoz şikâyetleri ve cinsel birleşmede yaşanan ağrılar, hyaluronik asit dolgusu ile giderilebilir. Ayrıca cinsel hazzın artırılması, G noktasının büyütülmesi ve orgazmın kolaylaştırılması içinde hastalarımıza uyguladığımız etkili genital estetik uygulamasıdır.

Genital Mezoterapi

Hastalarımızın vajinalarındaki kuruluğu, dış dudak sarkması ve kırışıklığı gibi benzeri sorunlarını giderebildiğimiz en etkili uygulama ise mezoterapidir. Genital bölgede oluşan lekelerin, renk değişikliklerinin ve kararmaların tedavisi de genital mezoterapi ile yapılabilmektedir. Bu yöntemle; klitoris ve G noktasındaki duyarlılığı artırılabilir, orgazmı kolaylaştırılabilir, cinsel birleşmedeki ağrılar giderilebilir ve idrar kaçırma tedavisi de yapılabilir.

Diğer genital gençleştirme uygulamaları ise şunlardır:

Vajinoplasti – Vajina Daraltma Ameliyatı

Genital gençleştirme, vajinoplasti ameliyatı ile de yapılabilmektedir. Vajinoplasti, vajinanın iç bölgesine yapılan cerrahi uygulamalara verilen isimdir. Bu uygulama jinekoloji uzmanları tarafından yapılır.

Vajina, farklı sebeplere bağlı olarak genişler ve bu da cinsel ilişkide duyulan hazzı azaltır. Genişleyen vajina, gaz ve idrar kaçırma gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Bu noktada hem daha kaliteli bir cinsel hayata sahip olmak hem de çok daha sağlıklı hissetmek için vajinoplasti uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Tabii, alternatif olarak genital ip askı ile de vajina genişlemesi olan hastaların vajinaları daraltılabilir.

Genital Bölge Beyazlatma

Hormon dengelerinin büyük değişimlere uğradığı ergenlik, hamilelik ve menapoz dönemlerinde genital kararma sorunu yaşanabilir. Lazer ışınları ile deri renginin açıldığı genital bölge beyazlatma işlemi, her yaştan kadın için uygulanabilir.

Genital bölgedeki kararmalar kadın sağlığı için herhangi bir sorun teşkil etmez. Fakat bu kararmalardan rahatsız olmak da çok doğal bir durumdur. Tarafımızca uygulanan genital bölge beyazlatma uygulamaları ile çok daha güzel görünen bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

Vajina Estetiği

Genital estetik uygulamalarından biri de vajinal estetik uygulamasıdır. Vajina estetiği, vajinanın iç bölgesine yapılan müdahalelerdir. Bu estetik uygulamalarda, uygulama türüne ve sizlerin talebine uygun olarak lokal veya genel anestezi yöntemlerini tercih edebilmekteyiz.

Vajina estetiği ile doğum ve yaşlanmaya bağlı oluşan şekil bozuklukları onarılabilir. Daraltma veya genişletme uygulamaları ile cinsel birlikteliklerde daha fazla haz almanızı sağlayabiliriz.

Büyük Dudak Yağ Dolgusu

Vajina, kadınların kendilerine olan güvenini etkileyen en önemli vücut parçasıdır. Büyük dudak bölümü ise vajinanın güzel görünmesini sağlayan ilk parçadır. Genital bölgenin iç dudaklarını kapatan, üzeri kıllı et dokusuna büyük dudak bölümü denir. Daha dolgun ve iri görünen dudaklar, vajinanın daha genç görünmesini sağlar.

Büyük dudak yağ dolgusu işlemi ile daha dolgun bir genital bölgeye sahip olabilirsiniz.

Büyük Dudak Estetiği – Majoraplasti

Genital gençleştirme uygulamalarından bir diğeri ise majorapilastidir. Büyük dudak estetiği, genital bölgenin dış bölümünde yer alan dudaklara yapılan uygulamalardır. Anatomik olarak şekil bozuklukları, büyük bebek doğumları, sık kilo alıp verme gibi nedenlerle büyük dudak bölgesinde gevşeme yaşanabilir. Bu tür şekil değişimlerini büyük dudak estetiği ile onarmak mümkündür.

Labioplasti

Genital estetik uygulaması labioplasti; labio minora adı verilen, vajinanın iç dudaklarının alt bölümünde kalan bölgeye yapılan müdahaledir. Doğum sonrası küçük dudaklarda yaşanabilen gevşeme ve sarkma durumları ile mücadele etmenin en kolay ve etkili yolu labioplasti ameliyatıdır.

Vajina Genişletme

Genital estetik denildiğinde ilk akla gelen vajina daraltma uygulamasıdır. Vajinanın çok dar olduğu durumlarda vajina genişletme ameliyatı büyük bir ihtiyaç haline gelebilmektedir. Cinsel ilişki sırasında zorlanan kadın; acı çekerken, yeterince tatmin olamaz. Tatmin olamayan ve uyarılamayan vajina ise cinsel ilişki sırasında hasara uğrayabilmektedir.

Hem genital sağlığınız için hem de huzurlu bir birliktelik için vajinal genişletme ameliyatı olabilirsiniz. Bu uygulamayla zorlanma sonucu genital bölgenizde oluşabilecek hasarların önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir vajinaya sahip olabilirsiniz.

Perine Estetiği

Vajinanın anüs ile arasında kalan bölgesinde uygulanan bu estetik ameliyatlarına perine estetiği denir.

Doğum sırasında oluşan yırtık ya da kesi, doğum gerçekleştikten sonra dikilmektedir. Bu doku bölgeleri kendisini yenilediğinde sağlıklı ve güzel bir vajinaya sahip olmak mümkündür. Bazı doğum hikâyelerinde ise bu dikişlerin yer aldığı doku bölgeleri kendisini yenileyemez. Bu durumda perine estetiği uygulamasına başvurabilirsiniz.

Vajina ile anüs arasındaki bölgenin katlanmasına neden olan doğum hikâyeleri, kadın sağlığını olumsuz yönde etkiler. Cinsel ilişki sırasında acı hissi veren, iyileşmeyen ya da sürekli yara halini alan dikişler temizlenmelidir.

2- Pelvik Cerrahisi

Pelvik cerrahi uygulamaları, kadın sağlığı ve üroloji ana dallarının ortak alanlarından biridir. Ürojinekoloji ve kadın doğum uzmanları tarafından uygulanan bu tedavi süreci, idrar kaçırma, genital bölge sarkmaları ya da hasarları ile yakından ilgilidir.

Pelvik cerrahisi; rahim, idrar kesesi sarkmaları, kalın bağırsak sarkmaları ve idrar kaçırma durumlarıyla karşılaşan kişiler için çok önemli genital estetik operasyonlardır.

İdrar Kaçırma Ameliyatı

İdrar kaçırma; genital ya da ürolojik nedenlerle ortaya çıkan bir durum olup, tedavisi mümkündür. İsterseniz sadece idrar kaçırma ameliyatı olabilirsiniz. İsterseniz tercih edeceğiniz bir vajina estetiği uygulaması sırasında bu tedaviyi olabilirsiniz. Böylece çok daha rahat bir hayata sahip olabilir, dilediğinizce öksürebilir ya da gülebilirsiniz.

3- Kızlık Zarı Dikimi Genital Estetik Uygulaması

Toplumumuzda yer alan “bekaret” kavramından dolayı her yıl binlerce kadın kızlık zarı dikimi operasyonu geçirmektedir. Kızlık zarı dikimi, daha önce cinsellik deneyimine sahip olmuş kadınların ihtiyaç duyduğu bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde cinsel ilişki sırasında kanama oluşur.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Zor bir uygulama sanılan geçici kızlık zarı dikimi işlemi, genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır. Uygulama için en uygun süre, planlanan cinsel ilişkiden 1 ile 7 gün öncesidir. Uygulamada, eriyen cerrahi dikiş ipleri ile geçici bir işlem yapıldığı için 7 günden daha fazla sürede zar kısmında bozulmalar olabilmektedir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Bu uygulamadan sonra ilk cinsel birliktelik yaşanana kadar kızlık zarı kalıcıdır. Kalıcı kızlık zarı dikimi, vajinanın iç bölgesinde yer alan dokuların üçgen şekilde birbirine dikilmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem ile kızlık zarı ilk günkü halini aldığından, ilk cinsel ilişkiye kadarda bozulmaz. Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde iyileşme süresi 4 hafta ile 8 haftaya arasıdır.

İyileşme sürecinden sonra zar ya da dikişler kendisini atmaz. Kalıcı kızlık zarı onarımı tedavisi almış ve iyileşme sürecini geçmişseniz, istediğiniz zaman ilişkiye girebilirsiniz.

Kızlık Zarı Muayenesi

Kolay bir işlem olan kızlık zarı muayenesi, jinekoloji uzmanları tarafından yapılmaktadır. Dakikalar içerisinde yapılabilen bu uygulama ile kızlık zarının onarılıp onarılmadığı da anlaşılmaktadır.

4 - Vulvar Vestibulit Sendrom

Genital estetik uygulamalarıyla tedavi edilebilen bir sendromdur. Vulvar vestibulit sendrom rahatsızlığında, dış genital bölgede yer alan vestibulum isimli bölgede ilişki sırasında acı hissedilir. Böyle bir durumla karşılaşan kadınlar, cinsel birliktelik anında acının artması ile haz duygusunu kaybedebilmektedir. Bu da sağlıklı bir birliktelik yaşamanıza engel olur.

Günümüzde pek çok hekim tarafından dikkate alınmayan bu durum, sizin için dayanılmaz olmuşsa, kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

5 - Cinsel Fonksiyon Ameliyatları

Kadın sağlığı birçok sebepten dolayı tehlikeye girebilmektedir. Zor geçen bir doğum süreci, genetik yatkınlık ya da yaşanan bir enfeksiyon problemi, cinsel fonksiyon sorunları ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Cinsel fonksiyonlarınızı etkileyen olumsuz durumlar ile tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz.

Klitoris Estetiği

Kadınlarda cinsel uyarılmanın sağlandığı labim minus bölgelerinin üzerinde küçük et parçacıkları bulunmaktadır. Bu parçacıkların olması gerektiğinden fazla olduğu durumlarda klitoris yeterince uyarılamaz ve istenen haz alınamaz. Ancak klitoris estetiği ile uyarılmanın önündeki engellerin aşılması mümkündür.

O Shot – Orgazm Aşısı

O Shot uygulaması, kadınların cinsel birliktelik sırasında çok daha fazla his duymasını sağlayan bir yöntemdir. Bu uygulamada, G noktası ve klitoris çevresine PRP enjeksiyonu uygulanır. Çok kısa bir sürede gerçekleşen bu yöntem, uyarılmayı büyük oranda etkiler.

G Shot – Orgazm Aşısı Genital Estetik Uygulaması

Genellikle G shot adı verilen G noktası, kadınlarda cinsel hazzı uyaran bir alandır. G noktası büyütme uygulaması olarak da adlandırılan orgazm aşısında hyalüronik asid dolgusu kullanılmaktadır. Bu dolgu sayesinde G noktasında çok daha fazla his oluşmasını sağlıyoruz.

Mons Pubis Estetiği – Monsplasti

Genital estetik uygulamalarından Mons pubis, vajinan büyük dudaklarının üst bölgesinde yer alan üçgen bölümündeki, kıllanmaya müsait alandır. Hızlı kilo alıp verme veya doğum sonrası kiloların birikmesi sonucu bu bölgede hoşunuza gitmeyen bir şişkinlik hissedebilirsiniz. Mons pubis estetiği ile sizde istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz.

G Noktası Büyütme

Estetik uygulamalardan G Shot ya da bir diğer adıyla G noktası büyütme ameliyatı, yağ dolgusu ya da hyalüronik asid dolgusu yöntemlerinden biri ile yapılabilmektedir. G noktasının daha belirgin hale getirildiği bu işlemle, G noktasına ulaşmak ve uyarmak çok daha kolay hale gelir.

6 - Labial Füzyon Tedavisi

Bu tedavi yöntemi, iç dudakların birbirine yapışması durumunda tercih edilmektedir. Ancak bu durumun rahim ile bir ilgisi yoktur. Birbirine yapışan dudaklar, vajina girişini tamamen ya da kısmen kapatabilmektedir.

Dudakların yapışması, çoğunlukla çocukluk döneminde ya da menapoz sonrasında karşılaştığımız bir durumdur. Labial füzyon tedavisi uygulamalarımız sırasında kızlık zarına zarar vermediğimizi bilmelisiniz. Çocuğunuz için hassas bir şekilde planladığımız tedavi sürecinde kendinizi güvende hissedeceksiniz.

7 - Tot Ameliyatı

Mesane çevresinde yer alan dokuların gücünü kaybetmesi sonucu idrar kaçırma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 15 ile 20 dakika kadar kısa bir sürede yapılan Tot ameliyatı, stres kaynaklı idrar kaçırma problemi yaşayan hastalar için hayat kurtarıcı bir yöntemdir. Uygulama sonrasında dikiş almak gerekmez. Böylece işlem sonrası günlük hayatınıza dönme şansını bulabilirsiniz.

8 - Pubis Estetiği

Genital bölge estetiği ameliyatlarından pubis estetiği, hem erkekler hem de kadınlar için uygulanan bir yöntemdir. Kilo alıp verme sonucu kasık bölgesinde kalan ve egzersizlerle erimeyen yağ dokusu, pubis estetiği ile alınabilmektedir. Böylece çok daha estetik bir görünüme sahip olmak mümkün olur.

9 – Histerektomi Genital Estetik Tedavisi

Çeşitli nedenlerden dolayı rahimin alınması gerektiğinde histeroktomi estetik uygulamasına başvurmaktayız. Bu operasyon kadınlarımızın hem fiziksel sağlığı için hem de psikolojileri için önemli bir yere sahiptir.

Histeroktomi ameliyatı öncesi ve sonrasında ihtiyacınız olan psikolojik desteği kliniğimizde bulabilirsiniz. Süreç boyunca sizi hem güvende hem de huzurlu hissettireceğimizden emin olabilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle genital estetik Ankara 'daki kliniğimizde uygulanmaktadır.

 

Genital Bölge Estetiği Ne Kadar?

Her hastamızın ve her sağlık sorunun tedavisi de farklı uygulamalar gerektirmektedir. Fiyatlarsa tedavi yöntemlerine göre değişmektedir. Hastalarımızın genital bölgelerindeki sorunların giderilmesi ve iyileştirilmesi, cerrahi operasyonlarla ya da lazer teknolojisini kullanarak mümkündür. Bu uygulamalarda, genital estetik fiyatları belirleyen birer unsurdur.

Bizde bu sebepler nedeniyle, ancak ön muayenenizi ve tetkiklerinizi yapıp, tedavi yönteminizi belirledikten sonra genital bölge estetiği fiyatları ile ilgili sizi bilgilendirebiliyoruz.

Ayın belirli zamanlarında hem jinekolojik tedavi hem de genital estetik İstanbul ’daki hastalarımız içinde mümkündür. İzmir genital estetik için tarafımıza başvuran hastalarımızı ise yalnızca İstanbul'da ya da Ankara'da kabul ediyoruz. Ankara genital estetik için iletişim sayfamızda yer alan numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Esra Demir Yüzer Instagram sayfamdaki paylaşımlarımı buradan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımda paylaştığım genital bölge estetiği konulu tüm videolarıda buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya paylaşımlarımın arasında genital estetik ameliyatı izle videoları bulunmamaktadır. Ancak paylaşımlarımda operasyonlarla ilgili detaylar vermekteyim.

Önceki
Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi
Sonraki
Genital Siğil (HPV) Tedavisi ve Nedenleri