Telefon
WhatsApp
İnstagram
Youtube
Genital Gençleştirme ve Vajina Gençleştirme

Genital Gençleştirme ve Vajina Gençleştirme

En popüler genital gençleştirme uygulamaları sayesinde ideal vajina görünümüne sahip olabilir, zamanı geri sararak yaşlanma belirtilerine dur diyebilirsiniz. Ameliyatlı ve ameliyatsız vajina daraltma, genital bölge beyazlatma, perine estetiği, büyük dudak estetiği, labioplasti ve büyük dudak yağ dolgusu gibi gençleştirme uygulamaları vardır. Bu uygulamalarla vajinal görünümünüzü konfor içinde yenileyebilirsiniz.

 

Genital Gençleştirme Nedir?

Genital gençleştirme, vajinal rejüvenasyon, genital yenilenme ve vajinal gençleştirme olarak da bilinen genital estetik uygulamasıdır. Menopoz, ilerleyen yaş, vajinal genişleme, vajinal kuruluk, vajinal darlık, hormon bozukluğu ve vajinal doğum gibi sebeplerle yıpranmış, sağlıklı görünümünü kaybetmiş vajinanın eski ve sağlıklı görünüme sahip olması amacıyla uygulanır.

Genital estetik uygulamaları arasında yer alan genital gençleştirme ameliyatlarının ameliyatlı ve ameliyatsız seçenekleri bulunmaktadır. Hastalarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına göre tarafımca her hastamıza özel olarak planlama yapılır.

 

Genital Gençleştirme Neden Yapılır?

Bu uygulamalar hastalarımızın farklı sağlık sorunlarını tedavi etmek amacıyla yapılmaktadır. Ancak genital gençleştirme ameliyatı ve uygulamalarının en temel amaçları; kadınlarda cinsel uyarılma sonrası cinsel haz ile orgazmı artırmak, vajinal kusurları ortadan kaldırmaktır. Bu işlemlerin sonrasında sadece genital gençleştirme yaptıranlar değil; genital gençleştirme yaptıranların partneri olan erkeklerde cinsel ilişkide haz artışı yaşamaktadır.

Vajinal yenilenme uygulamalarına ihtiyaç duyulmasının en yaygın nedenleri; normal doğum yapmış olmak ve yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan vajinal deformasyonlardır.

Kısacası vajinal rejüvenasyon uygulamaları sadece kadınlara uygulanıyor olsa da erkeklere de fayda sağlamaktadır. Ayrıca pek çok kadın, vajinal görünümünden rahatsızlık duyar ve kusurları nedeniyle cinsel isteksizlik, özgüven sorunları yaşarlar. Vajinal yenilenme uygulamaları sayesinde bu sorunlara da çözüm sağlanır.

 

Ameliyatlı Ameliyatsız Genital Gençleştirme Uygulamaları Nelerdir?

Ameliyatlı Ameliyatsız Genital Gençleştirme

Ameliyatsız ve ameliyatlı seçenekleriyle pek çok genital gençleştirme uygulamaları kliniğimizde uygulanmaktadır. Sizde genital bölge sorunlarınızı ortadan kaldırmak, ideal vajina görünümüne sahip olmak, genital bölge sorunları nedeniyle yaşadığınız haz, orgazm, özgüven ve cinsel isteksizlik sorunlarına son vermek isteyebilirsiniz. Bunun için şu vajinal rejüvenasyon uygulamalarından dilediğinizi kliniğimizde konfor içinde tercih edebilirsiniz:

1.      Vajinoplasti – Vajina Daraltma

2.      Genital Bölge Beyazlatma

3.      Büyük Dudak Yağ Dolgusu

4.      Büyük Dudak Estetiği – Majoraplasti

5.      Labioplasti

6.      Vajina Genişletme

7.      Perine Estetiği

1- Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Nedir?

Peki, vajinoplasti nedir? Vajina daraltma amacıyla yapılan genital estetik uygulamasıdır. Genişleyen vajinanın daraltılması; eski formuna dönmesi sağlanır. Vajina daraltma ameliyatlı ve ameliyatsız olarak uygulanabilir.

Genel olarak cerrahi vajina daraltmaya vajinoplasti, ameliyatsız işleme ise lazerle vajina daraltma denir.

a- Vajinal Daraltma Ameliyatı Neden Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatı nedeni genellikle kadınların cinsel ilişkide genişliğe bağlı olarak haz alamaması, orgazm olamamasıdır. Ancak vajinoplasti ameliyatının tek nedeni cinsel işlev bozukluğu değildir.

Vajinal genişleme olduğunda vajinal kasların bağ dokusu zayıflar ve ileriki sürçlerde bu kas zayıflığına bağlı olarak vajinal gaz çıkarma ve idrar kaçırma sorunları ortaya çıkabilir. Vajina daraltma ameliyatı ile bu sorunlara da çözüm sağlanır.

b- Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajina arka duvarından ‘’V’’ şeklinde üçgen bir doku çıkartılır ve geriye kalan parçalar karşılıklı olarak özenli bir şekilde dikilir. Vajinoplasti ameliyatı esnasında eğer hastalarımızın söz konusu bölgesindeki kas dokularında hasar varsa onarılır. Böylelikle kalıcı bir etki sağlanmış olur.

Vajinoplasti ameliyatında hastalarımıza genellikle genel anestezi uygulanır. Bu sayede işlem sırasında hiçbir şekilde acı ve ağrı hissedilmez.

c- Lazerle Vajina Daraltma (LVR) Nasıl Yapılır?

Bu yöntem; lazerle vajina daraltma ameliyatı, lazerle vajinal rejüvenasyon yani LVR olarak da bilinir. Genellikle bu genital estetik uygulamasında hastalarımıza anestezi uygulanmaz, işlem bölgesine uyuşturucu krem sürülür ve acı hissinin önüne geçilir.

Yapılan işlem ise lazer ışınları ile vajinada termal hasar oluşturmaktır. Bu işlem sayesinde dokunun kolajen üretimi tetiklenir ve vajina kanalındaki mukozal yapı yenilenir. Bunun sonucunda da vajinada daralma, sıkılaşma sağlanır.

d- Lazerle Vajinal Rejüvenasyon LVR Kimler için Uygundur?

LRV Lazerle vajinal rejüvenasyon işlemi, vajinal genişliği hafif ve orta seviyede olan hastalarımız için uygundur. Ayrıca anestezi almasında sakınca olan hastalarımız içinde tavsiye edilir.

e- Vajina Daraltmada Lazer mi Cerrahi Ameliyat mı Önerilir?

Anestezi gerektirmediği için ve iyileşme süresi daha kısa olduğu için günümüzde yoğun olarak lazerle vajina daraltma işlemi daha çok tercih edilmektedir. Çünkü cerrahi vajinoplasti ameliyatında anestezi uygulandığı için anestezi riskleri vardır ve iyileşme süresi, lazerle vajina daraltma operasyonuna göre daha uzundur.

Fakat vajina daraltmada lazer mi cerrahi ameliyat mı önerilir konusunda en doğru yönlendirme hekimimiz tarafından yapılmaktadır. Yapılacak olan jinekolojik muayene sonrasında hastalarımızın gereksinimleri belirlenir ve en uygun yöntem tavsiye edilir. Örneğin; vajinal genişliği fazla olan kişilerde lazerle vajina daraltma işlemi çok başarılı sonuç vermez ve kalıcı çözüm için cerrahi vajinoplasti önerilir.

Kısacası vajina daraltmada lazer mi cerrahi ameliyat mı önerilir sorusunun cevabı; hastaların vajinasının mevcut anatomik yapısına, ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre verilir.

f- Kimler Vajinoplasti Olabilir?

18 yaşını doldurmuş olan vajinal genişlik sorunu olan her kadın vajinoplasti ameliyatı ve lazerle vajina daraltma operasyonu olabilir. Bu operasyonlar, evli ya da bekar fark etmeksizin her kadının kendi hür iradesiyle olabileceği genital estetik operasyonlardır.

Genital gençleştirme kapsamında vajina daraltma ameliyatı olmak isteyen hastalarımızın doğum yapmış olması ya da ileri yaş grubuna dahil olması gibi bir zorunluluk da yoktur. Kısacası; anestezi almasında sakınca olmayan her hastamız vajinoplasti ve lazerle vajina daraltma işlemi yaptırabilir.

g- Genital Estetikte Vajinal Lazer Kullanım Alanları Nelerdir?

Bu uygulama ile jinekolojide farklı sorunların tedavileri de mümkündür. Genital estetik uygulamaları kapsamında lazerle vajina daraltma işlemleri kullanımı ile sınırlı değildir. Ayrıca genital bölge beyazlama, vajinal siğil tedavisi, vajinit, genital mantar, idrar kaçırma ve perineal sıkılaşma içinde lazer kullanılır.

h- Lazerle Vajina Daraltma Yan Etkileri Nelerdir?

Özellikle lazerle vajina daraltma yan etkileri yok denecek kadar azdır, çünkü cerrahi bir işlem değildir. Vajina daraltma lazer uygulaması sonrasında kanama riski olabilir, yanma hissi birkaç gün devam edebilir. Ayrıca akıntı şikâyetleri de ortaya çıkabilir. Ancak cerrahi vajinoplasti ameliyatına göre lazerle vajina daraltma uygulaması çok daha az risklidir.

i- Vajinal Rejüvenasyon Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilir?

Bu uygulamadan sonra iyileşme sürecinde cinsel ilişkiye girilmemesi önemlidir. Bunun içinde, vajinal rejuvenasyon sonrası hastalarımıza ortalama olarak 6 hafta cinsel ilişki kısıtlaması getirilir. Altı haftalık bu süre, vajinal rejüvenasyon sonrası iyileşmek için gerekli olan süredir. Genel olarak hastalarımız işlemden altı hafta sonra cinsel ilişkiye girebilir.

2- Genital Bölge Beyazlatma Nedir?

Dünyada pekçok kadınının sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Genital bölge beyazlatma; koyulaşan bikini bölgesinin renginin açılması işlemidir. Bu uygulama genital estetiği operasyonu kapsamında genital bölge beyazlatma lazer ile yapılır. Genellikle dış genital bölgeye uygulandığı için ‘’Vulva Beyazlatma’’ adıyla da bilinir.

a- Genital Bölge Beyazlatma Lazer ile Neden Yapılır?

Tabii ki, genital bölge beyazlatma için doğal yöntemler, peelingler ve kremler de vardır. Ancak bunların hiçbiri, lazerle genital bölge beyazlatma kadar kısa sürede ve kesin sonuç vermez. Dolayısı ile tek seansta ve uzun süre kalıcı bir etki için genital bölge beyazlatma lazer ile yapılması tavsiye edilir.

Genetik yatkınlık, yaşın ilerlemesi, güneş ışınlarına maruz kalma, yanlış iç çamaşırı seçimi, genital bölgenin havasız kalması, yanlış epilasyon uygulamaları, ilaç kullanımı ve hormon düzensizliği gibi nedenlerle genital bölge kararması ortaya çıkabilir. Tüm bunların çözümü lazer tedavisi ile mümkündür.

b- Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölge beyazlatma lazer uygulaması öncesinde hastalarımıza acı hissetmelerini önlemek için anestezik etkisi olan krem sürülür. Uyuşma sağlandıktan sonra kararma olan bölgeye lazer ışınları uygulanır. Bu işlem genellikle tek seansta başarılı bir sonuç vermektedir. Ancak genital bölge kararması yoğun olan hastalarımıza 2-3 seans gerekebilir.

c- Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Kalıcı mı?

Genital gençleştirme uygulamaları arasında yer alan lazerle genital bölge beyazlatma işlemi uzun süre kalıcıdır. Ancak ömür boyu kalıcı olmayabilir. İşlem sonrası yanlış epilasyon yöntemlerini uygulamaya devam etmek, hava almayan iç çamaşırı ve kıyafetler giymek, güneş ışınlarına maruz kalmak gibi nedenler, zaman içinde tekrardan kararmaya yol açabilir.

3- Büyük Dudak Yağ Dolgusu Nedir?

Estetik uygulamalardan büyük dudak yağ dolgusu; hacmini kaybeden dış dudaklara hacim ve dolgunluk kazandırmak için gerçekleştirilen bir genital gençleştirme operasyonudur. Bu sayede vajinal görünüme sağlık kazandırılır.

Büyük dudak yağ dolgusu işleminde hastalarımızdan yağ alınır (liposuction) ve bu yağ dokusu işlenerek hastalarımıza geri verilir. Tamamen doğal olduğu için herhangi bir zararı söz konusu değildir. Ayrıca büyük dudak dolgusu için yağ dolgusu dışında hyaluronik asit enjeksiyonu ve kolajen enjeksiyonu da yapılabilmektedir.

a- Büyük Dudak Yağ Dolgusu Neden Yapılır?

Çoğunlukla büyük dudak yağ dolgusu işlemi, vajina dış dudakları hacminin kaybolması, kırışması ve sarkması nedeniyle yapılır. Yaşın ilerlemesi dışında sık kilo alıp vermek ya da zayıf olmak da dış dudak sarkmasına sebep olabilir. Vajinal görüntüyü iyileştirmek ve dış dudaklara hacim kazandırmak için büyük dudak yağ dolgusu uygulanır.

b- Büyük Dudak Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genital gençleştirme talep eden hastalarımıza büyük dudak yağ dolgusu yapılabilmesi için öncelikle hastalarımızın kendisinden (genellikle karın bölgesinden) liposuction yöntemiyle yağ toplanır. Daha sonra toplanan yağ dokusunun işlenerek dolgu malzemesi haline getirilmesi sağlanır. Bu işlemlerin sonucunda işlenen yağ, büyük dudağa enjekte edilir.

Bölgeyi uyuşturmak için büyük dudak yağ dolgusu işleminde hastalarımıza genellikle lokal anestezi uygulanır ve işlem anında acı hissi yaşanmaz.

c- Büyük Dudak Yağ Dolgusu Kalıcı mı?

Evet. Büyük dudak yağ dolgusu uzun süre kalıcıdır. Ancak yağ dolgusu zaman içerisinde eriyebildiği için ömür boyu kalıcı değildir. Büyük dudak yağ dolgusu yaptıranlar, işlem etkisini kaybettiğinde tekrar dolgu yaptırabilir.

4- Büyük Dudak Estetiği (Majoraplasti) Nedir?

Majoraplasti; büyük dudak estetiği olarak da bilinen genital gençleştirme ameliyatlarından biridir. Labia majora, genital bölgede büyük dudakları ifade etmektedir. Majoraplasti ameliyatında genellikle vajina büyük (dış) dudakları küçültülür ve dış dudaklara simetrik, sağlıklı bir görünüm verilir.

a- Büyük Dudak Estetiği Majoraplasti Neden Yapılır?

Genital bölgede büyük dudak estetiği Majoraplasti yapılmasının en yaygın nedeni; vulvar gevşekliktir. Yani vajina dış dudaklarının çeşitli nedenlerle esnekliğini kaybetmesi, gevşemesi ve sarkması majoraplasti ameliyatı ihtiyacını doğurur. İlerleyen yaş, hızlı kilo alıp verme, birden fazla vajinal doğum gibi nedenler bu estetik ameliyata ihtiyaç duyulmasına neden olabilir.

Bunlar dışında doğuştan vajina dış dudaklarının olması gerekenden daha büyük olması ya da asimetrik bir yapıya sahip olması da büyük dudak estetiği majoraplasti nedenleri arasındadır.

b- Büyük Dudak Estetiği Majoraplasti Nasıl Yapılır?

Genital bölgede büyük dudak estetiği majoraplasti farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Hangi hastamıza, hangi tekniğin kullanılacağı yapılan jinekolojik muayene sonrası mevcut sorunlar belirlendikten sonra ortaya konur ve genital gençleştirme için majoraplasti planlanır.

Genel olarak büyük dudak estetiğinde at nalı şeklinde doku çıkartılması ve elips şeklinde doku çıkartılması olmak üzere iki farklı teknik kullanılır. Bunlardan en yaygını; elips şeklinde doku çıkartılmasıdır. İşlemler genel anestezi altında yapıldığından acı hissi duyulmamaktadır.

5- Labioplasti Nedir?

Genel bir anlatımla labioplasti ameliyatı; vajina iç dudaklarının küçültülmesi ve estetik açıdan düzeltilmesi amacıyla yapılan genital estetik ve genital gençleştirme ameliyatıdır. Bu operasyonda işlem yapılan vajinal alan sadece vajina iç yani küçük dudaklarıdır. Fakat ihtiyaca göre diğer genital estetik operasyonlarıyla birlikte uygulanabilir.

a- Labioplasti Ameliyatı Neden Yapılır?

Genital estetikte labioplasti ameliyatının yapılma nedeni genel olarak şunlardır:

  • Vajina iç dudaklarının doğuştan gevşek ve sarkık olması,
  • Ayrıca vajina iç dudaklarının ergenlik çağından itibaren uzaması, sarkması, düzensizleşmesi,
  • Vajina iç dudaklarının kararması,
  • Genital bölge iç dudaklarının düzensizleşmesi (asimetrik olması),
  • Vajina iç dudaklarındaki düzensizliğin kadınlarda cinsel isteksizlik ve öz güven sorunlarına neden olması.

b- Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu uygulama cerrahi bir operasyondur. Dolayısıyla labioplasti ameliyatında vajina iç dudaklarındaki düzensizlik, sarkma ve gevşeme kesi yapılarak giderilir. Labioplasti ameliyatı olacak hastalarımıza öncelikle genel anestezi ya da lokal anestezi uygulanır. Ardından iç dudaklar kesilerek küçültülür, düzenleme yapılır ve dikiş atılır.

6- Vajina Genişletme Nedir?

Genital estetik ve genital gençleştirme uygulamalarından biri de vajina genişletme ameliyatıdır. Özellikle vajinal darlık nedeniyle cinsel işlev bozukluğu veya cinsel isteksizlik problemi olan hastalarımıza uygulanır.

a- Vajina Genişletme Neden Yapılır?

Vajinal darlık; kadınlarda ağrılı cinsel ilişkiye (disparoni) neden olan bir sorundur. Bu sorun nedeniyle pek çok kadın cinsel isteksizlik yaşamakta, cinsel birliktelik yaşayamamakta ve hatta jinekolojik muayene olamamaktadır. Hem ağrılı cinsel ilişkinin önüne geçilmesi hem de diğer problemlerin giderilmesi için vajina genişletme ameliyatı tercih edilir.

b- Vajina Genişletme Nasıl Yapılır?

Bunun için iki farklı yöntem vardır. Vajina genişletme lazerle ya da cerrahi olarak yapılabilir. Bu noktada jinekolojik muayene sonrası en uygun yöntem tarafımızca belirlenmektedir. Genel olarak lazerle vajina genişletme uygulamasında hastalarımıza lokal anestezi uygulanır ve vajina girişinde kesi yapılarak açılma sağlanır.

Cerrahi yolla vajina genişletme ameliyatında ise daha çok genel anestezi uygulanır, fakat lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilir. Vajina girişine kesi atılarak vajinal darlık sorunu kolaylıkla ortadan kaldırılabilir.

7- Perine Estetiği Nedir?

Genital estetik uygulamalarından biridir. Perine estetiği; perine bölgesinde yapılan yani anüs ile vajina dış dudakları arasındaki alana yönelik olarak yapılan genital gençleştirme ameliyatıdır. Burada dışkı ve idrar kontrolünü sağlayan kaslar da yer almaktadır ve bu nedenle oldukça önemlidir.

a- Perine Estetiği Neden Yapılır?

Kadınlarda perine estetiği ameliyatlarının yapılmasının en büyük nedeni; yapılmış olan normal doğum/doğumlardır. Çünkü vajinal doğum esnasında perine yırtığı ve perine hasarı yaşanabilir. Perine yırtığı ve perine hasarı ilerleyen zamanda çeşitli sorunlara yol açabilir ve perine görünümünü kötüleştirebilir.

Örneğin; normal doğum sonrası atılan dikişlerin düzensiz olması nedeniyle kötü görünüm, vajina ile anüs arası cilt katlantılarının olması perine estetiği ihtiyacı doğurabilir.

b- Perine Estetiği Nasıl Yapılır?

Amliyat esnasında hastalarımıza lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Eğer perine bölgesinde cilt katlanması varsa fazla olan doku kesiyle alınır. Perine bölgesinde dikiş izleri varsa dikişler açılır ve tekrardan düzenli bir şekilde, estetik iple dikilir.

Kısacası genital gençleştirme estetiği kapsamında yapılan perine vajina estetiği ameliyatında her hastamızın sorununa göre cerrahi müdahale gerçekleştirilir.

 

Genital Gençleştirme Fiyatları Ne Kadar?

Hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda uyguladığımız genital gençleştirme işlemleri oldukça çeşitlidir. Bu nedenle genital gençleştirme fiyatları hakkında kesin bilgi verilebilmesi için yapılacak işlemlerin net olarak ortaya konması gerekmektedir. Jinekolojik muayene olup ihtiyaçlarınızı belirleyerek kliniğimizden genital gençleştirme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Genital bölge gençleştirme uygulamaları ile ilgili YouTube kanalımdaki daha ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Buradan ulaşabileceğiniz Instagram sayfamda da bu konularla ilgili açıklayıcı paylaşımlarım bulunmaktadır.

Önceki
Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Uygulaması
Sonraki
Vajina Estetiği Ameliyatı ve Ameliyatsız Uygulamalar