Genital bölge beyazlatma

Genital bölge beyazlatma işlemi özellikle 2010 yılından sonra sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi. Ülkemizde de başarılı bir şekilde uygulanan tedavilerin amacı, genital bölgede meydana gelen cilt kararmaları görüntüsünü ortadan kaldırmaktır. Vajinal renk açma ya da vajina beyazlatma gibi isimlerle de anılan işlem, oldukça yoğun bir talep görüyor. Cerrahi dışı yöntemlerle gerçekleştiriliyor olması da bu ilginin nedenlerinden biridir.

Hangi yöntemlerle genital bölge renk açma işlemlerinin yapıldığını, işlemlerin ardından nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve merak edilen tüm soruları yanıtlayacağız. Fakat öncesinde bu işlemlerin neden yapıldığı konusunu ele alalım.

İçindekiler

Vajina Kararması Neden Olur?

Vulva bölgesinde kararma olması yaygın yaşanan bir sorundur ve bunun nedeni pek çok farklı nedenle bu sorunun ortaya çıkabilmesidir. Her durumda genital bölge beyazlatma işleminin uygulanabildiğini hatırlatalım. Vajina bölgesinde neden kararma olur sorusunun yanıtları ise şöyledir:

Hormonal Değişimler

Vücudun hormonal dengesinde meydana gelen ani değişimler, vulva bölgesindeki ciltte kararmalara neden olabiliyor. Ergenlik dönemi, hamilelik dönemi ya da menopoz dönemi, kadınların hormon dengesinde değişimlerin olduğu zamanlardır. Bu dönemlerde vajina bölgesinde kararmalar sıklıkla meydana gelir. Özellikle vücudun östrojen hormonunun artması, cilt kararmasının nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Hamileliğin önlenmesi amacıyla doğum kontrol haplarının uzun süreli kullanımı da bu soruna neden olabilir. Bunun sebebi ise söz konusu hapların hormon içerikli olmasıdır. Vücudun hormon dengesinin değişmesine neden olduğundan vajinal bölgede kararmaya da yol açabilir.

Gebelik ve Doğum

Vücudun gebelikle birlikte bebeğe uyum sağlaması kapsamında bazı değişimler meydana gelir. Bu değişimlerden biri de hormon dengesidir ve buna bağlı olarak genital bölgede kararmalar olabilir.

Uzun Süreli Güneşlenme

Genital bölgenin güneşlenme sırasında mayo ve bikini ile kapatılmış olması, güneş ışınlarının ulaşmadığı düşüncesini doğuruyor. Ancak bu bilgi doğru değildir ve güneş ışınları genital bölgeye de ulaşır. Uzun süreli güneşlenme ise bu bölgede cilt kararmalarına neden olabilir.

Yaşın İlerlemesi

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt yapısında önemli değişimlerin meydana geldiği biliniyor. Bu değişimlerden biri de vulvada cilt kararmasıdır.

Yanlış Uygulamalar

Genital bölge temizliği ya da tüy temizliği için hatalı uygulamalar yapılması, kalitesiz kozmetiklerin kullanılması nedenler arasında yer alıyor.

Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Genital bölge beyazlatma nasıl yapılır
Hangi yöntemle genital bölge beyazlatma işleminin yapılacağına bağlı olarak uygulama yöntemi değişebiliyor. Kısa zamanda tamamlanan, acısız ve konforlu bir seçenek olan lazerle genital bölge beyazlatma ise en sık tercih edilen yöntem oluyor. Bu işlem ameliyat değildir, cilde kesi uygulanmaz, dikiş atılmaz ve iz bırakmaz. Lazer ışınlarından faydalanılarak gerçekleştirilen bir yöntemdir.

Bu yöntemle lazer ışınları ile deri altı pigmentler hedef alınır ve pigmentlerin parçalanması sağlanır. Ciltte koyulaşmaya yol açan melanin pigmentinin parçalanması ile koyulaşma görüntüsü de ortadan kaldırılır. Bu işlem aynı zamanda bölgedeki dokuların sıkılaşmasına da katkıda bulunur. Dolayısıyla daha genç bir cilt görünümü yakalanmasında da etkilidir.

Vajina Beyazlatma İşlemi Kalıcı Mıdır?

Elbette genital bölge beyazlatma işlemi sonucu bir süre kalıcılığını korur. Ancak ciltte kararmaya neden olan unsur ortadan kaldırılmadığında bir süre sonrasında yeniden kararma meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda vajina beyazlatma işleminin yeniden uygulanmasında bir sakınca olmaz. Bu işlemler tekrarlanabilir metotlardır.

Genital Hiperpigmentasyon Nedir?

Genital bölgede meydana gelen deri kararmaları bu isimle adlandırılır. Pek çok farklı nedenle genital hiperpigmentasyon meydana gelebilir. Hangi nedenle olursa olsun, sorunun giderilmesi için genital bölge beyazlatma işlemlerinden faydalanılabilir.

Vajina Beyazlatma Tedavileri İçin Lazer Tedavileri

Ülkemizde ve dünyanın pek çok bölgesinde genital bölge beyazlatma işleminde en sık kullanılan yöntem lazerdir. Genelde bu işlem için kullanılan lazerler şöyledir:

  • Fraksiyonel CO2 (karbondioksit) lazerler
  • Er:YAG lazerler

Q-Switch teknolojisine sahip lazerler

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nedir?


Vajinanın beyazlatılması, lazerle genital bölge beyazlatma işlemiyle hem hızlı hem de en kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Lazerle vajina beyazlatma uygulamasında, lazer ışınları ile bikini bölgesinde, cildin dermis tabakasında kararmaya yol açan melanosit hücreleri yok edilir. Böylelikle genital bölgedeki dokuların canlandırılması sağlanır.

Lazerle (Vajina Renk Açma) Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?


Ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilen lazerle genital bölge beyazlatma işlemi, kısa zamanda tamamlanır. Öncelikle lokal anestezik krem sürülür ve bu sayede hastanın süreçteki konforu arttırılır. Bir süre beklendikten sonra işlem gerçekleştirilir. İşlem süresi yalnızca birkaç dakika ile sınırlıdır. Ancak anestezik kremin etki etmesi beklendiğinden toplam süre 30  -40 dakikayı bulabilir. Sonrasında hasta günlük hayatına geri dönebilir çünkü lazerle vajina beyazlatma dinlenmeye gerek duyulan bir işlem değildir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Kısırlık Yapar Mı?

Sıklıkla gündeme gelen bir sorudur ve yanıtın net bir şekilde “hayır” olduğunu belirtelim. Lazer teknolojisi tıpta pek çok alanda kullanılıyor ve bunlardan biri de genital bölge beyazlatma işlemidir. Lazer ışınlarının derinin çok alt tabakalarına ulaşmadığının altını çizmeliyiz. Bu ışınların üreme organlarına ulaşması mümkün değildir. Dolayısıyla üreme organlarına zarar vermesi, kısırlığa neden olması da mümkün olmayacaktır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Sonrası Neler Olur?


Genellikle lazerle genital bölge beyazlatma yaptıranlar, uygulamadan sonra genital bölgelerinde şişlik, ödem, su toplaması ve kızarıklık yaşayabilir. Bunlar, lazer uygulamasının doğal sonuçlarıdır. Bu tür durumlar endişelenmemelisiniz. Ancak uygulamadan sonra, sizi endişelendiren her durumda bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

İşlemden birkaç gün sonra ise uygulama bölgesinde kararma oluşur. Kararmayı soyulma ve deri döküntüleri takip eder. Kararan ölü derilerin dökülmesinden ve epidermis tabakasının soyulmasından sonra parlak ve beyaz cilt dokusu gelecek, vajina bölgesindeki renk eşitsizliği son bulacaktır.

Genital Bölge Beyazlatma İçin Diğer Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Pek çok farklı yöntemle genital bölge beyazlatma uygulaması yapılabiliyor. Lazer dışında sıklıkla kullanılan vajina beyazlatma işlemleri ise şöyledir:

  • Trikloroasetik Asid (TCA) solüsyonu
  • Farklı kimyasal ajanların kullanımı
  • Sürülebilir formda solüsyonların kullanımı
  • Cilt içine enjekte edilen mezoterapi ürünleri
  • Dermabrazyon ve mikrodermabrazyon
  • Plateletten Zengin Plasma (PRP)

Vajina Beyazlatma Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle genital bölge beyazlatma işleminden sonra cinsel ilişki yasağının bulunmadığını belirtelim. Eğer bölgede hassasiyet hissederseniz birkaç gün cinsel ilişkiye girmeyebilirsiniz. Fakat tıbbi açıdan böyle bir kısıtlama olmadığını belirtelim. İşlem sonrasında 1 ay solaryuma girilmemesi gerekiyor. Uzun süre güneşlenmekten kaçınmalısınız.

Eğer doktorunuz vajina beyazlatma uygulaması sonrasında ilaç ya da krem kullanmanızı önerdiyse bu önerilere harfiyen uymanız son derece önemlidir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir unsur bulunmuyor.

Ankara’da Genital Bölge Beyazlatma Uygulayan Yerler Neresi?

Ankara’da genital bölge beyazlatma seanslarından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Lazer ile gerçekleştirilen bu seanslar genital bölgedeki kararma problemine etkin bir çözüm oluyor. Deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilen vajina beyazlatma uygulamaları için hemen randevu alabilirsiniz.

Genital Bölge (Vajina) Beyazlatma Fiyatları Ne Kadar?

Hangi tedavi yönteminin tercih edildiğine, seans sayısına ve doktorun deneyimi gibi unsurlara göre genital bölge beyazlatma fiyatları değişiyor. Dolayısıyla bu işlemden faydalanmak isteyenlere net bir fiyat bilgisi vermek, yanıltıcı olabilir. Öncesinde randevu alabilirsiniz ve genital bölgedeki kararma seviyesine göre en uygun tedavinin belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Ardından fiyat bilgisi size iletilecektir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer tarafından yanıtlanmasını istediğiniz sorularınızı altta bulunan yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Genital Beyazlatmada Anestezi Uygulanır mı?

Hayır, genital beyazlatma işleminde genel ya da lokal anestezi uygulanmaz. Örnek vermek gerekirse; genital bölge beyazlatma işlemi, lazer epilasyon sırasında hissedilen hafif acı kadar etki eder. Bu acı hissi de kliniğimizde uygulanan anestezik kremler ile hissedilmez hale gelir.

Kimler Vajina Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir?

Kliniğimizde, 18 yaşından büyük olan ve genital bölge kararmasından şikâyetçi olan herkes bu işlemi yaptırabilir.

Vajina Beyazlatma Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

18 yaşından küçük kişilere, hamilelere, hamilelik şüphesi olanlara, genital bölgesinde iltihap ya da enfeksiyon olanlara vajina beyazlatma işlemi uygulamayı tercih etmiyoruz.

Lazerle Genital Beyazlatma Nereye Yapılır?

İşlemin adında genital ve vajina kelimeleri geçse de, genital bölge beyazlatma lazer uygulaması sadece bikini bölgesi diye tabir edilen dış çevreye yapılır. Bu uygulamada vajina içine müdahale edilmez. Makat, vajina iç dudakları, vajina girişi içinde uygulanabilirliği vardır. Aynı zamanda lazerle genital renk açma uygulaması büyük dudaklara da yapılabilir.

Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Yapısal olarak işlem sonrası cinsel ilişkiye girilmesinde bir engel yoktur. Ancak işlemden sonra kızarıklık, şişlik, su toplama ihtimali olduğundan ve soyulma yaşanacağından konforlu olmayabilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

Lazerle genital bölge beyazlatma
Bu uygulamanın kaç seans yapılacağı, genital bölge kararmasının durumuna göre değişir. Kliniğimizde çoğu zaman tek seansta genital bölge beyazlatma başarısı sağlanmaktadır. Ancak bazen en başarılı sonuç için 2-3 seans gerekebilmektedir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Kaç Dakika Sürer?

Genital bölge kararması olan alanın genişliği, işlemin kaç dakika süreceği üzerinde belirleyicidir. Çoğunlukla kliniğimizde işlem süresi 30 dakikayı aşmamaktadır. Ancak 30 dakikadan daha kısa sürede de uygulama tamamlanabilmektedir.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer Uygulaması Zararlı mı?

Lazer ışınları yalnızca epidermis tabakası üzerinde etkilidir. Yani; cildin yaklaşık olarak 4 mm derinine kadar inebilir, bu nedenle zararlı değildir. Ancak hassas bir bölge olduğundan alanında uzman kişiler tarafından, steril ortamlarda uygulanması gerekir.

Vajina beyazlatma işlemi hizmetini, hijyenik ortamlarda kliniğimizde sunuyoruz. Uzmanlığımızda risk faktörlerini ortadan kaldırıyor.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Yaptıranlar Çalışabilir mi?

Bu uygulamayı yaptıranlar hemen sosyal yaşamlarına geri dönebilir, çalışabilir, spor ya da egzersiz gibi faaliyetlerde bulunabilir. Lazer tedavisi, sosyal faliyetlerin yapılmasında herhangi bir engel teşkil etmez.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nerede Yapılır?

Her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de, lazerle tedavilerde uygulamaya hakim hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple, genital estetik kliniklerinde yapılmaktadır. Günümüzde vajina beyazlatma hizmeti veren güzellik merkezleri de vardır, ancak bu istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Uzmanlığımız dahilinde yaptığımız lazerli genital bölge beyazlatma uygulaması için iletişim numaralarımızı arayarak randevu talep edebilirsiniz. Sizin için en doğru ve en uygun beyazlatma planmasını yaparak, tedavi sürecinizi başlatıyoruz.

Vajina Beyazlatma İşlemini Kim Yapar?

Bilindiği üzere; vajina yapısını anatomik olarak en iyi bilen kişiler, jinekologlardır. Tarafımıza başvurarak, kararan genital bölgeniz için beyazlatma hizmeti alabilirsiniz.

Vajina Beyazlatma Kremleri İşe Yarar mı?

Tabii ki, vajina beyazlatma kremleri arasında gerçekten işe yarayanları vardır. Ancak kremlerle kesin sonuç garantili değildir ve uzun süre kullanım gerektirir. Özellikle genital kararma derecesi fazla olan kişilerde kremler etki etmeyebilir.

Genital kararmalarda lazerli tedaviler daha hızlı ve daha kesin sonuçlar vermektedir. Bu sebeple genital bölgelerinde kararma ya esmerleşme sorunları olanlar, lazerli tedavileri tercih etmektedir ve sonuçtan memnun kalmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Yaptıranlar Yeniden Vajina Beyazlatma İşlemi Yaptırabilir mi?

Genital bölge beyazlatma lazer uygulaması yaptırmış olan kişilerin, gerekli olduğu takdirde yeniden vajina beyazlatma işlemi yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. Beyazlatma uygulaması için kliniğimizi arayabilirsiniz ve bu konforlu işlemle genital bölgenizdeki kararma sorunlarınızın giderilmesi için randevu talep edebilirsiniz.

En Kısa Sürede Vajinal Bölgeyi Beyazlatmak için Ne Yapmalı?

Aslında en kısa sürede vajinal bölgeyi beyazlatmak için tek seçenek; lazer uygulamasıdır. Kliniğimizde, dakikalar içinde genital kararma sorunundan kurtulabilirsiniz. Daha güzel bir genital görünüme sahip olabilirsiniz ve çok daha aktif bir cinsellik deneyimleyebilirsiniz.

Vajina Beyazlatma İşlemi Riskli mi?

Lazer ile vajina beyazlatma işlemi risksiz kolay bir işlemdir, ancak bölgenin hassasiyeti nedeniyle ciddiye alınması gerekir. Kliniğimizde hijyen kurallarına uygun bir şekilde ve hasta memnuniyeti odaklı olarak genital bölge beyazlatma uygulaması yapmaktayız.

Hastalarımız ile kurduğumuz hızlı ve güven veren iletişim sayesinde, isteklerinizin farkına varıyoruz. İhtiyaçlarınızı tespit ederek, hem güvenli hem de rahat bir bir uygulama süreci yaşamanızı sağlıyoruz.

Genital Bölge Beyazlatma Lazer ile Acıtır mı?

Vajina beyazlatmaişlemi acısız bir işlemdir. Kliniğimizde uygulama öncesi hastalarımızın işlem bölgesine uyuşturma etkisi olan krem sürülmektedir. Böylelikle lazer esnasında acı ya da ağrı hissedilmez.