İlk gece korkusu yaşayanlara öneriler neler olabilir? işte tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Hayatının herhangi bir döneminde çeşitli sebeplerden dolayı erkeğe karşı korku beslemiş bir kadın ilk cinsel deneyiminde ilişkisinde bu duyguyu aklına getireceği için iyi bir performans sergileyemeyecektir. Kadınlarda, orgazm sorunları; vajinismus şu demek oluyor ki ilişkiye girememe ve bundan kaçınma da korkulara bağlı olabilir. Vajinal kuruluk yaşayacak mıyım? Acı, ağrı, kanama çok olacak mı?. İlişki anında da bilinçaltı ‘vücudunu koru’ mesajı verir. Sonuçta bu hormon cinsel isteği azaltır, orgazm yaşatmaz yani sonuçta ilişki başlamadan biter.

Cinsellik Başlı Başına Bir Dünyadır

Doğuştan belirteleşerek kodlanmış hele gelen cinselliğin kadında herhangi bir sorun yoksa hayatın belirli bir döneminde dış şartlara bağlı olarak sonlar yaşamaya başlar. Cinsellik, başlı başına bir dünyadır. Cinsel isteğin yolunu kesen en mühim ve güçlü karşıtçı düşmansa korkudur.

İlk geceye hazırlanan gençler kaygılı ve umutsuz olmamalıdır

Partneri ile birlikte cinsellik hakkında her şeyi rahatça konuşmalıdır. Bu onları birbirinize yakınlaştırıp aranızdaki mesafeyi azaltır. Çiftlerin birbirine yakın olması işleri kolaylaştıracaktır.

ilk ilişkinizi ilk gece yaşamak zorunda değilsiniz

Bu kaygınızı eşinizle paylaşırsanız size anlayış ve hoşgörü gösterecektir. Kendinizi hazır hissetliğiniz bir zamana bırakabilirsiniz. Her şeyin olağan olduğuna inanırsanız fevkalâde olur.

Vajinusmus = Korku

Kısaca benzer biçimde vajinismus problemi yaşayan kadının vücuduna hakim olan duygu korkudur. Bu korkuyla beden kendini korumaya alır, koruma pozisyonuna geçer, istem dışı kendini kasar. İlk gece korkusu ve vajinismus hastalığının getireceği sorunlardan dolayı birlikteliği devam ettirmek nerdeyse imkânsız bir hal alır. Doğru bir vajinismus tedavisi ile vajinismusu yenmek mümkün. Tedavi yoluna gidilmezse evlilik yıpranıp ayrılma noktasına gelebilir. Vajinismus tedavisi için kliniğimi arayabilir ve randevu alabilirsiniz. Bu korkunuza 3 günde çözüm buluyoruz.

İlk Gece Hakkında Merak Edilenler

İlk cinsel deneyimini yaşamadan önce merak edilen kızlık kanının nasıl olduğu, kızlık zarı yırtılması, ilk gece kanaması benzer biçimde konular geliyor. Bu mevzularla ilgili çevreden duyulanlar kişiyi korkutabilir. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek yerine konu ile alakalı araştırma yapılması ilişkideki rahatlığı ve sağlıklı bir beraberlik için önemli.

İlk İlişkide Kanama

İlk ilişkide kanama kızlık zarınızda zedelenme ve yırtılmayla meydana gelmektedir. Kişi ikinci kere ilişkiye girdiğinizde, yırtılmayla zedelenen bölgeler ilişki sırasında ağrı, acı, hissi verebilir. O yüzden de İkinci defa girerken de birkaç günlük bir ara vermek, vajinada tahriş olmuş dokunun iyileşme açısından önemlidir.

Enfeksiyona Dikkat!

İlk ilişki sonrasında vajinan floranın idrar yapılan yere kaçmasıyla sistis diye adlandırdığımız, idrar yolu enfeksiyonunun gelişmesine neden olabilir. Sık idrar çıkma durumunda ya da idrarın kesik kesik yapılması, mevzusuyla ilgili bir tedavi alınması önemlidir. Bu dönemde bolca sıvı tüketip, ilaç desteği alabilirsiniz.

Vajen enfeksiyonu ve kokulu koyu renkte akıntı, kaşıntı ilişki esnasında ağrı, yanmaya neden olur. Bu durumda da bir jinekolojik muayene ve vajinal enfeksiyon tedavinizin düzenlenmesi açısından son derece önemlidir.