klitoris estetiği

Klitoris estetiği klitorisin üzerinde bulunan giderilmesini amaçlayan bir estetik girişimdir. Klitoral hudoplasti olarak da adlandırılan bu operasyon, klitorisin estetik açıdan daha güzel bir görünüme kavuşmasını hedeflerken aynı zamanda kadınların cinsel ilişkiden haz almasını kolaylaştırma amacını da taşır. Halk arasında “cinsel haz arttırma estetiği” gibi isimlerle anılması, operasyonun bu faydasından kaynaklanır. Her iki amaçla da ameliyatın yapılması mümkündür.

Genital estetik girişimler arasında son dönemde daha fazla tercih edilmeye başlanan bu ameliyata dair merak edilen tüm konulara açıklık getireceğiz. Ameliyatın nasıl yapıldığı, iyileşme sürecinin nasıl geçtiği ve risklere de değineceğiz. Öncesinde “klitoral hud” olarak adlandırılan bölgenin nerede yer aldığını aktaralım.

Klitoral Hud Neresidir?

Kadınlar klitoris estetiği konusunda bilgi sahibi olmak istediklerinde klitoral hud bölgesinin neresi olduğunu da merak ediyor. İç dudaklar, vajina girişinde, üst kısımda birleşir. Bu birleşme yerine klitorisin üzerini örter. Klitoral hud da tam olarak bu bölgede yer alır ve kadınlar arasında “klitoris tepesi” ismiyle de anılır. Bu bölge, klitorisin en üst kısmında yer alır.

Klitoris Estetiği Nedir?

Bir diğer adı klitoral hudoplasti olan klitoris estetiği ameliyatı, klitoris bölgesinde oluşmuş olan şekil bozukluklarını gidermek içindir. Hem doğuştan meydana gelen durumlar hem de kişinin bedensel gelişiminde görülen sorunlar nedeniyle klitoriste şekil bozuklukları oluşabilir. Klitorisin dış görüntüsü, kişiyi memnun etmeyebilir. Bu da kişinin yaşam kalitesini düşüren bir etki sunabilir.

Aynı zamanda klitoris, yalnızca estetik olarak değil işlevsellik bakımından da kişiyi tatmin etmelidir. Bölgede görülen yapısal bozukluklar, kadın cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla hem kozmetik hem de fonksiyonel kaygılar sebebiyle hastanın cerrahi bir müdahale görmesi uygun olacaktır.

Bizde kliniğimizde bize başvuran kadın hastalarımıza yönelik klitoral hudoplasti işlemini uyguluyoruz. Hem cerrahi işlem sırasında hem de ameliyattan sonra hastalarımızın kendilerini iyi hissetmelerini de garanti ediyoruz.

Klitoris Estetiği (Hudoplasti) Nasıl Yapılır?

Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilen klitoris estetiği işleminde iki farklı yöntem uygulanabiliyor. Genellikle bu ameliyatta klitorise bir müdahale yapıldığı düşünülür. Oysa işlem yapılan bölge sadece klitorisin üzerinde yer alan deri katlantısıdır. Bir diğer deyişle klitorisin üzerini örten deridir. Dolayısıyla ameliyat öncesinde klitorisin durumundan kaynaklı olarak yaşanan cinsel haz durumunda asla olumsuz bir değişim olmaz. Aksine klitorisin üzerindeki fazla doku alındığından cinsel haz açısından kişide olumlu bir değişim yaşanır.

Kesi uygulanarak fazla derinin çıkarılması sağlanır ve bu sayede klitoris estetiği ile klitorisin üzerindeki katlantılı görüntü de ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda bu organın üzerindeki deforme deri görüntüsünün de giderilmesi sağlanır. Bu işlemler gerçekleştirilirken hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Sadece ameliyat sonrasında ve anestezinin de etkisinin geçmesinin ardından hafif bir ağrı olabilir. Şişlik gibi şikayetler de kısa süre sonrasında ortadan kalkar.

Hastaların bu ameliyattan sonra uzun süre klinik ortamda istirahat etmelerine gerek olmaz, çoğu zaman aynı gün taburcu olurlar. Ancak evde birkaç gün dinlenmeleri önerilir.

Klitoris Nedir? Klitoral Estetik Neden Önemlidir?

Cinsel ilişki sırasında klitirosin önemi, kadın orgazmı bakımından oldukça fazladır. Kadınlarda cinsel hazzın yaşanması klitoral hood adı verilen tümsekçik sayesinde mümkündür. Bu tümsekçik, G noktası denilen bölgeye denk düşmekte ve kadınlarda orgazmın gelişmesini sağlamaktadır.

Klitoris, mons pubis kısmının alt bölgesinde yer alan ve V ya da Y şeklinde olan bir organdır. Bu organ da aslında erkekte penis ile eş değer durumdadır. Klitoris üzerinde baş kısım olarak tanımlanan “glans clitoris” vajinanın dışından da görülen bir kısımdır.

Klitoral bölgenin estetik olarak da tatmin ediyor olması kişinin cinsel hayatı açısından önemlidir. Klitoris sayesinde kadınlarda da orgazmın yaşanması mümkündür. Fakat bölgede görülen şekil bozuklukları, kişinin hem özgüvensiz hissetmesine hem de cinsel hazzı yaşayamamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden kadın hastalarımız, klitoris estetiği için sık sık kliniğimize başvurmaktadır.

Klitoris Nerede Yer Alır?

Söz konusu kadın cinselliği olduğunda bu konuda genellikle yeterli bilincin oluşmadığı görülmektedir. Sosyo kültürel durumların da çoğu zaman sebebiyet vermesiyle klitorisin tam olarak nerede bulunduğu bazen kadınlar tarafından da bilinememektedir.

Klitoris, mons pubis bölgesinin alt kısmında yer alan ve genellikle Y şekline sahip olan bir organdır. Klitorisin cinsel uyarılma sayesinde bulunması daha kolaydır. Bunun nedeni de cinsel ilişki esnasında klitorisin kanla dolarak ufak bir tümsek haline gelmesidir.

Klitoris Estetiği Neden Uygulanır?

klitoris estetiği neden uygulanır
Klitorisin yapısında birtakım şekil bozukluklarının olması halinde estetik müdahale ile bu durum düzeltilebilir. Bu tür cerrahi müdahalelerin amacı cinsel hazzı arttırmak, kişinin yaşam kalitesini olumlu yönde etkilemek ve fonksiyonel bozuklukları ortadan kaldırmaktır.

Bazı hastalarda klitoral bölgenin fazla kalın olması gibi durumlar görülebilir. Bu durumda cinsel uyarılar ile klitorisin yeterince uyarılamaması söz konusu olabilir. Aynı zamanda kalınlık durumunda bölgede hassasiyet hissi oluşması da mümkündür.

Üstelik vajinanın daha estetik bir görünüm yakalaması için de bu müdahale gerekli olabilir. Tıpkı labioplasti gibi klitoris estetiği de kişinin estetik kaygılarını önemli ölçüde ve kalıcı olarak giderebilmektedir.

Klitoris Estetiği Nasıl Uygulanır?

Klitoris estetiği nasıl yapılır sorusu da kliniğimize başvuran hastalarımızın merak ettiği bir diğer önemli konudur. Bu tür cerrahi müdahalelerde genellikle hastaya lokal anestezi uygulamak gerekir. Fakat bazı durumlarda genel anestezi uygulanması da söz konusu olabilmektedir. Bizde müdahaleden önce hastamızı bir ön tetkik sürecinden geçirip operasyonun uygulanma şekline karar vermeyi tercih ediyoruz.

Bizim yapmış olduğumuz operasyonlarda labioplasti ameliyatından sonra klitoral bölge için de uygun gördüğümüz müdahaleler bulunuyor. Zaten klitoris estetiği de genellikle labioplasti ve vajinoplasti gibi operasyonlar ile birlikte uygulanıyor.

Klitoral hudoplasti operasyonunda klitoris bölgesinde görülen estetik bozukluklar düzeltiliyor. Bu şekil bozuklukları da genellikle klitoriste görülen kırışıklık ve sarkmalar ya da klitoral tümseğin gereğinden fazla kalın olması olarak tanımlanıyor. Tüm bu estetik bozukluklar ortalama 1 saat gibi bir sürede düzeltilebiliyor.

Elbette bu operasyonun da bir cerrahi müdahale olduğunu bilmeniz gerekiyor. Klinik ortamda uygulanan bu tedavide de genital bölgenin gerekli kısımlarına ufak kesilerin atılması gerekiyor. Atılan kesiler sayesinde de bölgenin sorunları düzeltiliyor. Tabi ki de tüm bu operasyonun bu alanda uzmanlaşmış olan cerrahlar tarafından yapılması gerekiyor.

Klitoris Estetiği ve Labioplasti Ameliyatı

İç ve dış dudak estetiği ameliyatı olarak bilinen labioplasti, son dönemin en sık uygulanan genital cerrahi uygulamalarından biridir. Aynı şekilde klitoral hudoplasti de her geçen gün daha fazla jinekolog ve plastik cerrah tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Küçük dudakların dolgunlaştırılması, vajinal sarkmanın ortadan kaldırılması ve klitorisin normal bir görünüm yakalaması için bu müdahaleler önemlidir.

Kliniğimize başvuran hastalarımıza biz de bu uygulamaları bir arada tavsiye edebiliyoruz. Bu sayede vajinanın daha estetik bir görünüme kavuşmasını garanti ediyoruz.

Klitoris Estetiğine Bağlı Komplikasyonlar (Sorunlar) Nelerdir?

Her ameliyatta tıbbi komplikasyon riski bulunur ve klitoris estetiği de buna dahildir. Ancak komplikasyon gelişme riskinin gayet düşük olduğu bir estetik girişim olduğunu da belirtmeliyiz. Genel olarak komplikasyon oranı % 4 dolaylarındadır. Bu risklere birkaç örnek verebiliriz.

  • Kanama
  • Enfeksiyon
  • Müdahale bölgesinde duyarsızlık

Klitoris Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Aslında ufak bir işlem olan klitoral hudoplasti, iyileşme süreci bakımından da hastaya çok fazla zorluk çıkartmamaktadır. Fakat elbette bu tedavinin de cerrahi bir uygulama olduğunu unutmamak gerekir. Klitoris bölgesine atılan ufak kesilerin belli bir iyileşme süreci olacaktır.

Operasyondan sonra hastalarımıza birkaç günlük dinlenme tavsiye ediyoruz. Ameliyatın ardından hastalarımızın klinik ortamında kalmasına gerek duymuyoruz. Yani operasyondan en fazla bir saat sonra dilerseniz evinizde dinlenebilirsiniz.

İlk bir haftalık süreçte dikkatli olmanızı ve kendinizi çok fazla zorlamamanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle de genital bölgeyi yoracak türden spor aktivitelerinden kaçınmanızı öneriyoruz. Yine aynı şekilde operasyondan sonra ilk 3 – 4 haftalık sürede cinsel ilişkiye de ara vermeniz gerektiğini belirtiyoruz. Genital bakımınızı ne kadar iyi yaparsanız iyileşme süreciniz de o kadar rahat geçecektir.

Zaten kliniğimizde tedavi olmanız durumunda klitoris estetiği operasyonundan sonra uygulamanız gerekenleri tarafımızdan size aktarmış oluyoruz. Bu süreçte beklenmeyen bir durumla karşılaşmanız halinde de derhal bizimle ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Klitoris Estetiği Sonrasında Yara Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Ameliyatın ardından bölgede kızarıklık, morarma ve hafif şişlik olması beklenen bir durumdur. Endişe edilmesi gerekmez ve bu görüntü kısa zamanda kendiliğinden geçmeye başlar. Doktorunuz klitoris estetiği sonrasında yara bakımının nasıl yapılacağı konusunda size bilgi verecektir. Reçete edilen ilaçların düzenli kullanılması gerekir ve bazı kremlerin kullanılması da önerilebilir.

Bu bölgenin her zaman temiz ve kuru tutulmasına dikkat edilmelidir. Genital bölgeye baskı uygulayan bisiklete binme, ata binme gibi aktivitelerden bir süreliğine uzak durulmalıdır. Ayrıca bu bölgenin sürtünme hareketinden de uzak kalması gerekir. Deniz, havuz, sauna ve hamam gibi ortamlara girilmemeli, çok dar kıyafetler giyilmemelidir.

Klitoris Estetiği Sonuçları Ve Hasta Memnuniyeti

klitoris estetiği sonuçları
Ameliyatın ardından dokulardaki iyileşmenin tamamlanmasıyla birlikte klitoris estetiği sonuçlarını hissetmek mümkün olabiliyor. Bu süreç tamamlanana kadar bölgede hafif şişlik göreceksiniz. Bu nedenle ameliyat ile kazandırılan görüntü, şişlik inene kadar fark edilmeyebilir. Hasta memnuniyetinin son derece yüksek olduğu ameliyatların başında klitoral hudoplasti geliyor. Daha önce de değindiğimiz gibi komplikasyon riskinin düşük olması da önem taşıyor.

Hastaların çok büyük bir oranı, ameliyat öncesinde yaşadıkları problemlerin tamamen sona erdiğini dile getirir. Özgüven artışı yaşadığını belirten hasta sayısının da bir hayli yüksek olduğunun altını çizmeliyiz. Bu durum cinsel haz alma noktasında da benzer sonuçlar gösteriyor. Klitorisin üzerindeki fazla derinin alınması ile hastalar cinsel yaşamlarında daha kısa sürede ve daha fazla haz aldıkların dile getirirler. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu ameliyatlardan biri olduğu sonucuna varabiliriz.

Klitoral Hudoplasti Kızlık Zarına Zarar Verir Mi?

Söz konusu vajinal estetik uygulamaları olduğunda akla genellikle kızlık zarına gelebilecek olası zararlar gelmesi oldukça normaldir. Zaten pek çok kadın hasta da genital estetik müdahaleden önce bu konu hakkında garanti almak istemektedir.

Hem labioplasti hem de klitoral hudoplasti müdahalelerinde kızlık zarına herhangi bir şekilde zarar gelmesi durumu söz konusu değildir. Zaten vajinanın anatomik yapısı gereği, kızlık zarı  olarak tabir edilen bölge ile klitoris uzak aralıklardadır. İç ve dış dudak estetiği de vajina dışından genital bölgeye uygulanan bir müdahaledir. Yani her iki uygulamada da kızlık zarının deforme olması durumundan bahsetmek mümkün değildir.

Klitoris Estetiğinin Cinsel Hazza Olan Faydaları Nelerdir?

Klitoris, kadınlarda cinsel haz ile doğrudan ilgili bir organdır. Klitorisin üzerinde fazla deri olması, cinsel ilişki sırasında bu bölgeye olan temasın azalmasına neden olur. Ancak klitoris estetiği ile bu sorun giderilir. Dolayısıyla cinsel ilişkide klitorise temasın artması, cinsel uyarılma seviyesinin de yükselmesini sağlar.

Klitoris Estetiği Cinsel Hazzı Olumsuz Etkiler Mi?

Elbette klitoris estetiği cinsel hazzı asla olumsuz etkilemez. Bu operasyon cinsel hazzın artmasına yönelik olarak da gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla ameliyattan tam tersi bir sonuç beklenmemelidir. Klitorisin üzerindeki fazla derinin alınması ile cinsel hazzın artması amaçlanır.

Klitoris Estetiği Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Klitoral hudoplasti için modern tıbbın bir gelişmesi demek çok da yanlış bir tabir olmayacaktır. Günümüzde genital estetik alanında atılan adımlar gelişerek devam etmektedir. Bu da aslında genital estetiğin de bir ihtiyaç olduğunu kanıtlayan ve bu uygulamaları tabu olmaktan çıkartan bir durumdur.

Klitoral hudoplasti de günümüzde daha fazla jinekolog ve plastik cerrah tarafından benimsenen bir uygulamadır. Bizler de kliniğimizde bu alanda çok önceden uzmanlık kazanan hekimler olarak klitoral hudoplasti uygulamasını sağlayabiliyoruz.

Bu tür cerrahi müdahalelerde uzman hekimlerin donanımı çok önemlidir. Zaten ameliyat sonrasında gelişmesi muhtemel olan risk faktörleri de ancak doktorun müdahalesi sonucunda en aza inmektedir. Dolayısıyla hem labioplasti hem de klitoris estetiği uygulayacak olan hekimlerin deneyimine dikkat etmek önemlidir.

Klitoris Estetiği Neden Gereklidir?

Genel olarak bakıldığında klitoris estetiği iki amaçla gerçekleştiriliyor. Bunların ilki cinsel ilişkide hazzın artmasını sağlamaktır. Bir diğeri de klitorisin görünümünü iyileştirmektir yani estetik amaçlardır. Bu bölgenin üzerinde fazla doku olması, kadınları psikolojik açıdan da ciddi düzeyde rahatsız edebiliyor. Özgüven sorunlarına varabilen problemler yaşanabiliyor. Bu sorunların giderilmesi de klitoris estetiği ile mümkün olabilir. Ameliyat, kadınların cinsel yaşam konforuna yeniden kavuşmalarını sağlayan ameliyatlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Klitoris Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Bu ameliyatta kullanılan teknik, tercih edilen anestezi türü ve cerrahın deneyimi gibi çok sayıda unsur, klitoris estetiği fiyatları üzerinde etkili oluyor. Bu nedenle net bir fiyattan söz etmek pek mümkün değildir. Randevu alarak basit bir kontrolden geçmeniz durumunda ameliyat planlamasına bağlı olarak fiyat belirlenir ve size bildirilir.

Merak edenler için –> Perineoplasti estetiği

Klitoris Estetiği Nerede Uygulanabilir?

Klitoris estetiği Ankara seçenekleri arasında kliniğimiz her daim ilk sırada yer almaktadır. Donanımlı kadromuz ve bu alanda uzmanlığımız ile ihtiyaç duyulan en güvenilir ve kaliteli sağlık hizmetini sağlıyoruz. Hastalarımızın gereksinimlerini tam olarak anlamadan herhangi bir müdahalede bulunmuyoruz. Genital estetik alanında çağın gerektirdiği tüm yenilikleri takip ediyor ve tedavi imkânlarımızı daimi olarak güncel tutuyoruz.

Sizde kliniğimiz hakkında bilgi almak, genital estetik uygulamalarını öğrenmek ve fiyat bilgisi almak için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarımdan da bana ulaşabilirsiniz. Ancak randevu oluşturmak için kliniğimizin iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Klitoris Bölgesi Estetik Operasyonları Tecrübe Gerektirir!

Genital estetik operasyonların tamamı gibi klitoris estetiği de deneyim gerektirir. Tecrübeli bir hekimin tercih edilmesi, hem tıbbi komplikasyon riskinin düşük olması hem de sonuçtan hastanın memnun kalması açısından son derece önemlidir. Hastanın sıkıntılarını rahatça dile getirebileceği bir doktoru seçmesi gerekir. Ankara’da hizmet veren kliniğimizde, deneyimli bir cerrah tarafından klitoris estetiğinin uygulanması mümkündür. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi sahibi olun –> vajinoplasti

Klitoral Hudoplasti Ameliyatı Teknikleri

Elbette klitoris estetiği tek bir teknikle uygulanmaz. Pek çok teknik tercih edilebiliyor ve hangi tekniğin tercih edileceğine, hastanın genel durumu, klitoris üzerindeki fazla deri oranı gibi unsurlar dikkate alınarak karar veriliyor. En sık uygulanan teknikler ise şöyledir:

  • Klasik yöntem
  • Genişletilmiş santral kama rezeksiyon
  • Ters V-Plasti
  • Ters Y Plasti
  • Subepiteliyal
  • Edge-Wedge tekniği

Ankara’da Klitoris Estetiği Uygulayan Yerler Neresi?

Deneyimli bir cerrah tarafından klitoris estetiği ameliyatının yapılması için bizimle hemen irtibata geçebilirsiniz. Ankara, bu estetik operasyonun sıklıkla gerçekleştirildiği kentler arasında yer alıyor. Ameliyat için mutlaka şehir dışına çıkmanız gerekmez. Ankara’da operasyondan faydalanabilir ve iyileşme dönemini kendi evinizin konforunda tamamlayabilirsiniz.

Ankara’da klitoris estetiği yapılan yerler arasında kliniğimiz de bulunuyor. Operasyon ve fiyatlar hakkında bilgi almak, sorularınızı iletmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sorularınızı altta bulunan yorum bölümüne de yazabilirsiniz.

İlginizi çekebilir –> Labioplasti